Ogród Botaniczny w Powsinie

Hej!

Często słyszę słowa:
Bo Warszawa to takie duże miasto, same budynki, wieżowce, zabudowania - co to za przyjemność tak tutaj mieszkać? A zieleń, a odpoczynek?

Fakt - życie biegnie tu trochę szybciej - jest bardzo szybko i intensywnie, ale na brak zieleni nie narzekamy. Liczne parki przyciągają na spacery, rowery, rolki czy na leżakowanie. 


Dzisiaj zabieram Was do Ogrodu Botanicznego PAN, który znajduje się w Powsinie - jest to jeszcze pierwsza strefa - dojedziecie tam autobusem 139 z Metra Wilanowska ( ostatni przystanek) lub autobusem 519 z Dworca Centralnego - jednak w tym wypadku należy przejść kawałek do samego Ogrodu. My tym razem wybraliśmy opcję numer jeden, ponieważ Park Kultury w Powsinie to cel kolejnej wycieczki.

Standardowo ogród otwarty jest w godzinach 10:00- 18:00 ( czasami pięknymi widokami można się cieszyć do godziny 19).


A bilety? Koszt to 12 zł bilet normalny i 8 zł bilet ulgowy - nie wliczam w to dodatkowych wystaw, które pojawiają się od czasu do czasu. 

Tego dnia, kiedy wybraliśmy się do Ogrodu były dwie wystawy - Najpiękniejsze kury świata ( wystawa wcale nas nie interesowała) jak również Świat Roślin Mięsożernych. Pierwsza wystawa była płatna 10 zł, a druga była całkowicie darmowa.


Przedstawiam Wam szybko miejsca, które zrobiły na mnie największe, najbardziej pozytywne wrażenie:

- Szklarnie z roślinami egzotycznymi
- Mini szlak górski obrazujące polskie pasma
- Galeria "Fargonówka"

Zostawiam Was teraz ze zdjęciami - bo to właśnie one pokazują najwięcej i przekazują więcej niż 150 słów.


Jak podsumować wpis? 
Jeżeli byliście w Warszawie, zwiedzaliście wszystko, co uważacie za słuszne - Starówka, Pałac Kultury, Zamek, czy Łazienki Królewskie, a nawet ZOO to następnym razem rozważcie wycieczkę do Powsina - na prawdę warto. W okolicy znajduje się również Wilanów, o którym już niedługo.

Jak widzicie zwiedzanie Warszawy nie musi być nudne.

A czy u Was znajdują się jakiekolwiek ciekawe Parki lub Ogrody Botaniczne? 
Jestem bardzo ciekawa!

Do napisania :)

Popularne posty z tego bloga

Dziewczyno - nie przepraszaj!

Z pamiętnika grubaska, czyli jak przeżyć pierwszy tydzień bez słodyczy

BIBLIA BLOGERÓW - przeczytałam i nie zrecenzuję!