Piękny Wilanów

Witajcie w piękną deszczową niedzielę! 

Dzisiaj zostawiam Was ze zdjęciami z warszawskiego Wilanowa. Miejsce jest piękne i bardzo gorąco polecam zwiedzanie. Niestety podczas naszej wizyty muzeum było zamknięte, jednak odpoczywaliśmy w ogrodach, które zachwycają.♠ JAK DOJECHAĆ ♠

♥ Jeżeli chcesz dotrzeć do Wilanowa z Łazienek Królewskich lub Starówki to wybierz linię 116 lub 180. Wysiadamy na ostatnim przystanku.
♥ Linia E2 ( jeździ tylko w tygodniu) - dojedziesz nią z okolic Nowego Światu jak również z Placu Bankowego. Jej przystanek znajduje się również w okolicach Łazienek Królewskich ( Dolna). Jak sama nazwa mówi - jest to linia ekspresowa - również wysiadamy na ostatnim przystanku. 
♥ Jeżeli planujesz wyjazd z okolic Dworca Centralnego lub Centrum to wybierz linię 519 - jeździ na zmianę do Wilanowa i dalej do Powsina ( chyba co drugi kurs, ale głowy nie dam uciąć).
♥ Dobrym rozwiązaniem jest też dojazd z Metra Wilanowska linią 317. 
Rower Miejski - polecam na 100 %, stacja rowerowa znajduje się praktycznie przy samym parku. Znak charakterystyczny - duży plac zabaw i kładka z sercami i setkami kłódek zakochanych. 
Samochód - widziałam, że jest płatny parking, ale tego środka komunikacji nie używam, więc się nie wypowiem. ♥ CZWARTEK = DZIEŃ DARMOWEGO ZWIEDZANIA
Pałac
bilet normalny 20 zł // bilet ulgowy 15 zł
Park
bilet normalny: 5zł // bilet ulgowy 3 zł
♥ Masz od 7 do 16 lat? Skorzystaj z opcji Muzeum za złotówkę.Godziny otwarcia znajdziecie TUTAJ.Ogród za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie ( niezależnie od pory roku). Jest to miejsce idealne na odpoczynek ( szczególnie teren oddalony od samego pałacu). 
Kocham zieleń i zapach przyrody. Coś cudownego. 
Oj ale słodzę!

Bardzo żałuję, że akurat tego dnia, kiedy byliśmy muzeum było zamknięte, ale na pewno jeszcze nie raz tam się wybierzemy. Wszystkim polecam zwiedzanie i odpoczynek.

Na koniec zostawiam Was bez zbędnych komentarzy ze zdjęciami, które udało mi się wybrać specjalnie dla Was, na bloga. Miłego oglądania!

A Wy byliście i zwiedzaliście piękny warszawski Wilanów? Czy może ta pierwsza wizyta jeszcze przed Wami? 

Popularne posty z tego bloga

Dziewczyno - nie przepraszaj!

Z pamiętnika grubaska, czyli jak przeżyć pierwszy tydzień bez słodyczy

BIBLIA BLOGERÓW - przeczytałam i nie zrecenzuję!